Brankárske vzory žijú medzi nami  - Kristián Fiksel, jeden z brankárov s najpevnejšou vôlou.

Brankárske vzory žijú medzi nami - Kristián Fiksel, jeden z brankárov s najpevnejšou vôlou.

1/17/2017 12:45:57 PM

Kristián disponuje vo svojom mladom veku životnými skúsenosťami, ktoré vedia pochopiť asi iba športovci, ktorím hrozil koniec športovej kariéry zo zdravotných dôvodov. Bol nútený v mladom veku duchovne dospieť a vďaka tomu, môže byť v dnešnej dobe príkladom pre všetkých športovcov a brankárov. Je to veľký bojovník, ktorý s úsmevom na tvári a pozitívnym prístupom motivuje mladších kolegov a vedie k radosti z každého okamihu hry.

 

Kristián napísal o Just4keepers:

- Na kempoch, ktoré organizuje Just4Keepers som sa naučil veľmi veľa. Každý jeden tréning ma naučil niečo nové. Spoznal som veľa nových ľudí s ktorými som stále v kontakte. Od dospelých až po najmenších, všetci si navzájom pomáhajú ako na kempe, tak aj v živote. Veľa ma naučili aj osobné tréningy a rôzne podujatia pre brankárov ako napr. "Súboj brankárov". Na týchto pretekoch je vždy skvelá atmosféra. Just4Keepers je ako jedna veľká rodina.

Teším sa na každé jedno podujatie, ktoré organizuje Just4Kepeers, pretože to nie je iba o futbale, ale aj o nových priateľstvách a zážitkoch.

Jedna z najkrajších spomienok, keď som pomohol svojmu tímu:

- Pamätám si na jeden fakt super okamih, ako som pomohol mužstvu k víťazstvu. Bolo to ešte vtedy, keď som hrával za žiakov. Silno pršalo, vyhrávali sme 2:1 a rozhodca pískal celý zápas proti nám. Hrací čas už uplynul, ale rozhodca nastavil viac ako 5 minút predĺženia, aby sa súperovi podarilo vstreliť gól, aspoň na remízu. Pamätám sa na situáciu, keď stál protihráč sám na päťke. Dostal loptu a mohol dať čistý gól. Keď vystrelil pri tyč, ja som sa hodil a loptu chytil. Po výkope rozhodca odpískal koniec zápasu a všetci ma chválili, že som zachránil zápas. To bol môj zážitok z detských čias :)